Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie. Zobacz naszą Politykę Prywatności, aby uzyskać więcej informacji.

Warsztat techniki i analiza video

Spotkaj się z Mistrzem Świata Pawłem Korzeniowskim i popraw swoje czasy na każdym dystansie.

Kup Voucher!

paweł korzeniowski

Paweł Korzeniowski to legenda polskiego pływania. 'Korzeń' przez ponad 20 lat zdobywał swoje doświadczenie na największych imprezach sportowych. Uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich aż
5-krotnie, tym samym przechodząc do historii polskiego pływania jako pierwszy pływak, który tego dokonał. Na ostatnich Igrzyskach w Tokio był Chorążym naszej reprezentacji. Obecnie Paweł poświęca się głównie szkoleniu pływackiemu oraz przekazywaniu swojej wiedzy sportowej. 'Korzeń' to prawdziwa skarbnica wiedzy o technice, fizjologii, ale także podejściu mentalnym do startów i treningów. Jest prawdziwym pasjonatem pływania.

technika pływania

Praca nad techniką pływania oraz ułożeniem ciała w wodzie jest niezmiernie ważna. To właśnie prawidłowa technika sprawia, że zmniejszamy opór, jaki stawia nasze ciało oraz maksymalizujemy siłę ciągu czyli siłę, która przesuwa nas do przodu.

Zanim zaczniemy uczyć się odpowiednich narzędzi do osiągnięcia idealnej techniki, takich jak ułożenie dłoni, pozycja głowy, rotacja bioder, napięcie odpowiednich partii mięśniowych czy praca nóg, warto zacząć od zrozumienia podstawowych sił fizyki, jakim podlega nasze ciało w wodzie. Kiedy płyniemy, na nasze ciało oddziałują cztery fundamentalne siły:

W CZASIE WARSZTATÓW PRACUJEMY NAD:

Analizą techniki pływania każdym stylem

Optymalizacją sylwetki w wodzie oraz ćwiczeniami zwiększającymi powierzchnię napędową we wszystkich fazach ruchu

Poprawną techniką pływania pod wodą

Korektą wypracowanych wcześniej błędów w technice

Czuciem wody i nauką nowych ćwiczeń technicznych

Analizą pracy nóg pod wodą i we wszystkich stylach pływackich (z wykorzystaniem kamer Video)

Ćwiczeniem poprawnej pozycji na słupku i techniką startów pływackich

Nawrotami do każdego stylu (włącznie z nowoczesnym nawrotem w stylu zmiennym

zdrowym podejściem do rywalizacji sportowej

ile to kosztuje

90min • 450 zł
60min • 350zł

*bilet na basen uczestnik kupuje we własnym zakresie.

Kup Voucher!