Strona główna/Studia w USA

Studia w USA

Studia w USA umożliwiają łączenie nauki na najwyższym poziomie w znanych amerykańskich uniwersytetach oraz rozwój kariery w sporcie profesjonalnym pod okiem najlepszych szkoleniowców na świecie.

Dlaczego warto studiować w USA?
Wielu sportowców z którymi współpracujemy decyduje się na wyjazd do USA ze względu na brak możliwości łączenia rozwoju sportowego i naukowego na najwyższym poziomie w Polsce. Niestety obecny system w naszym kraju bardzo limituje rozwój młodych sportowców w innych dziedzinach pozasportowych. W Stanach Zjednoczonych tego problemu nie ma, a sport akademicki jest głównym motorem amerykańskiej kadry Olimpijskiej.

Kandydat na studia, wybiera kierunek studiów zgodny z własnymi zainteresowaniami i kontynuuje karierę sportową trenując z drużyną akademicką. Dywizja I oraz II oferują stypendia sportowe, które są ustalane odgórnie przez NCAA (Organizacja zrzeszająca amerykańskie uniwersytety, które uczestniczą w sportach akademickich).

Dyplom amerykańskiej uczelni pozwala na rozwój w wielu kierunkach, ułatwi nam znalezienie atrakcyjnej pracy oraz zawarcie międzynarodowych kontaktów i przyjaźni. Dzięki studiom w USA poznajemy również inne kultury oraz spotykamy ciekwaych ludzi z różnych kontynentów, co pozwala na poszerzenie swojego poglądu na świat.

Kluczowym aspektem jest aktywne trenowanie danego sportu oraz znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym zdanie wymaganych egzaminów językowych. Po znalezieniu zainteresowanej kandydatem szkoły, wymagane są następujące dokumenty:

 • Wyniki wymaganych egzaminów językowych SAT i TOEFL
 • Szkolne świadectwa przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego
 • Zgoda NCAA Eligibility Center do uprawiania sportu amatorskiego
 • Rejestracja i złożenie aplikacji na uczelnię online
 • Krótki list motywacyjny opisujący decyzję o podjęciu studiów na danej uczelni, swoich sukcesach i planach na przyszłość

 • KROK 1
  1. Wspólna praca nad stworzeniem profesjonalnego CV Sportowo–Edukacyjnego
  2. Nawiązujemy kontakt z trenerami w I i II Dywizji w celu przedstawienia profilu naszego kandydata i znalezienia uczelni (nasza mocna strona!)
  3. Negocjujemy stypendia z zainteresowanymi szkołami – zawsze dążymy do 100% (pełnych) stypendiów dla naszych zawodników.
  4. Prezentujemy uczelnie zainteresowane kandydatem i pomagamy w wyborze uczelni do której kandydat będzie aplikował
 • KROK 2
  1. Pomagamy w wypełnieniu formularzy aplikacyjnych
  2. Pomagamy w rejestracji na stronie NCAA Eligibility Center
  3. Aktywnie uczestniczymy w kontakcie z trenerem oraz administracją uczelni
  4. Pilnujemy terminów oraz jesteśmy do dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań
  5. Udzielamy pomocy w wypełnieniu wniosku wizowego

Wypełnij formularz informacyjny, a my skontaktujemy się z Tobą w celu rozpoczęcia współpracy[agree]